Filmy gestapo, kobieca nagość, druga wojna światowa

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje gestapo, kobieca nagość, druga wojna światowa. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Jest to historia żydowskiej piosenkarki o imieniu Rachel. Udaje jej się uniknąć śmierci z rąk Niemców i przedostać na południe Holandii. Jesienią 1944 roku przyłącza się do holenderskiego ruchu oporu pod pseudonimem "Ellis". Chcąc zyskać uznanie wśród ruchu oporu przefarbowuje swoje włosy na blond i uwodzi niemieckiego oficera. W końcu jednak zostaje zdradzona przez kogoś z wewnątrz ruchu oporu i oskarżona o szpiegostwo. W 1945 roku zostaje oswobodzona... Rozpoczyna prywatne śledztwo by ustalić, kto ją zdradził.
Opowieść zaczyna się 27 lutego 1933 r. W rezydencji potentatów przemysłu stalowego właśnie trwają przygotowania do uroczystej kolacji. Reprezentanci trzech pokoleń gigantycznego rodu von Essenbeck świętują urodziny seniora dynastii. Podniosłą atmosferę przerywa wieść o płonącym Reichstagu...
Ta historia wydarzyła się naprawdę - w Berlinie w latach wojny, w mieście rozdartym prześladowaniami i nocnymi nalotami - rodzi się namiętność i miłość pomiędzy dwiema kobietami. Dla pierwszej związek ten okaże się najważniejszym wydarzeniem w życiu. Dla drugiej ta miłość to nadzieja na przetrwanie.


Guy Malyon w czasie studiów poznaje piękną Gildę Bessé, w której zakochuje się od pierwsze wejrzenia. Kilka lat później przychodzi stanąć w obliczu trudnych wyborów, jakich trzeba było dokonywać w czasach wojen w Europie. Piękna Gilda jest obiektem fascynacji innych mężczyzn, co budzi zazdrość w Guyu. Czy kobieta, która nie ma żadnych barier w życiu seksualnym, potrafi kogokolwiek pokochać?

Pan Klein

6,9
Francja w 1942 roku. Tytułowy bohater korzystając z sytuacji w jakiej znalazł się jego kraj zajmuje się handlem dziełami sztuki, kupując je od Żydów po paskarskich cenach. Poza tym jest ogólnie szanowanym obywatelem, mającym wpływy oraz przyjaciół, żyjącym w zgodzie z nowym porządkiem. Pewnego dnia okazuje się, iż ktoś, prawdopodobnie Żyd, ukrywa się pod jego nazwiskiem. Pan Klein próbuje wyjaśnić to nieporozumienie na własną rękę.
Wieś na Mazowszu, 1943 rok. Dwóch nastoletnich chłopaków Janek i Staszek znajdują ukrywających się w obejściu gospodarstwa dwóch młodych Żydów. To ich rówieśnicy – Abram i Chaim – synowie szanowanego aptekarza, który mieszkał przed wojną w pobliskim miasteczku. Tylko oni ocaleli z pogromu, który Niemcy urządzili Żydom w pobliskim lesie. Na przekór śmiertelnemu zagrożeniu Janek i Staszek postanawiają ukryć chłopców. O swojej decyzji nie mówią nikomu.
Berlin, rok 1936. Salomon Sorowitsch jest królem fałszerzy, a w świecie hazardzistów, żigolaków i łatwych kobiet czuje się jak ryba w wodzie. Nie ma też problemów ze znalezieniem gotówki na zabawy w kasynie, bo każdą kwotę jest w stanie spreparować sobie samodzielnie. Pewnego dnia zostaje aresztowany i trafia do obozu koncentracyjnego Mauthausen. Kiedy po pięciu latach zostaje przeniesiony do Sachsenhausen spodziewa się najgorszego. Jednak życie ma dla niego jeszcze jedną niespodziankę. Wraz z grupą specjalnie wyselekcjonowanych więźniów ma spreparować miliony funtów i dolarów, którymi Niemcy chcą zalać zagraniczne rynki i doprowadzić do ich załamania.
Mały, przytulny dom publiczny w okupowanym przez Niemców Paryżu, staje się popularną atrakcją dla spragnionych uciech oficerów SS. Dla okupantów liczy się tylko zabawa z panienkami, ale ponętne prostytutki oprócz świadczenia im usług są również agentkami ruchu oporu.
W okupowanej Francji, w małej wiosce, młoda dziewczyna przyjmuje lekko rannego angielskiego lotnika (Horst Buchholz) i umieszcza go, ukrywając go przed rodzicami, zaciekłymi petainistami, na strychu farmy. Nanette (Muriel Catalá) czuje, że budzi się w jej wciąż nieznane uczucie, pożądanie, miłość, w kontakcie z tym młodym, przystojnym mężczyzną, który tłumaczy jej, że poglądy na temat Anglików i Niemców, które zdobyła w szkole, są fałszywe. A dni mijają szczęśliwe. Wojna trwa już cztery lata. Pewnego dnia Anglik postanawia nawiązać kontakt z grupą bojowników ruchu oporu. Nanette, przyzwyczajona do obecności swojego mężczyzny-zabawki, wściekła widząc go oddalającego się od niej, donosi o nim policji. Wtedy dzieje się coś nieprawdopodobnego. Ukazuje się jej „Anglik" ubrany w mundur dowódcy SS. Oszołomionej, wyjaśnia, że wykorzystał jej miłość do uwolnienia regionu od bojowników ruchu oporu, których nieświadomie mu dostarczała. Następnie zbiera mieszkańców wioski i rozkazuje Nanette, aby wydała rozkaz egzekucji. Wybucha płaczem. Dwadzieścia lat później Niemiec wraca na miejsce masakry. Nanette, przedwcześnie postarzała, nierozpoznawalna, zabija go.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…